top of page
Untitledfwefw design (2).webp

Implantoloģija

xdental-zobu-implanti.jpg

Viss, kas par tiem jāzina:

Ja tic medicīnas statistikai, visā pasaulē tikai 20% cilvēku var palielīties ar to, ka viņiem ir pilnīgi veseli zobi. Pie mums, kā apgalvo speciālisti, situācija ir vēl sliktāka. Daudzi iet pie ārsta pašā pēdējā brīdī, kad slimo zobu ārstēt jau ir par vēlu – tas jāizrauj.

 

Zobu neesamība stipri bojā izskatu.

 

Kā atrisināt šo problēmu? Vismodernākā zobu protezēšanas metode ir implantācija.

 

Ko tas nozīmē? Kādas ir implantācijas priekšrocības salīdzinājumā ar citām metodēm?

 

Pieņemsim, ka pacientam nav viena zoba, un viņš vēlas ielikt protēzi. Ja to dara kā senajos laikos, tad jānoslīpē divi blakus zobi, jāizrauj nervi, jāsaplombē kanāli un jāizgatavo tiltiņš. Tātad, protēze turas uz noslīpētiem blakus zobiem. Faktiski procedūras laikā blakus zobi vienkārši tiek nogalināti, atmirst. Tiek uzskatīts, ka tādēļ tie pēc tam ātrāk izkrīt. Atjaunojot vienu zobu, cilvēks riskē pazaudēt vēl divus.

 

Viena implanta ievietošana maksa dārgāk nekā tiltiņa uzstādīšanas procedūra ar blakus zobu noslīpēšanu. Bet šeit pacientam pašam ir jāizlemj, kādu variantu izvēlēties.

 

Implantāts – tā ir sava veida titāna skrūve, kura tiek ievietota žokļa kaulaudos. Iekšpusē implants ir dobs, tur ir arī vītņojums. Pēc tam, kad implants „ieaug", saaug ar kaulu, no tā tiek izņemts iekšējais noslēgs, bet tā vietā tiek ievietots abatmens – galviņa, kura tiek fiksēta ar skrūvi. Pēc tam uz šīs galviņas tiek uzlikts keramisks kronītis.

 

Paša implanta uzstādīšanas operācija aizņem apmēram 20 minūtes, bet likt abatmenu un kronīti var tikai pēc noteikta laika (no 2,5 līdz 6 mēnešiem).

Zobu implantus var izmantot visos protezēšanas veidos. Bet kopumā visas šīs konstrukcijas var iedalīt divās grupās: izņemamās un neizņemamās. Neizņemamā konstrukcija ir vienkārša: keramisks kronītis tiek novietots uz implanta galviņas. Bet arī šajā gadījumā var nepielīmēt keramisko kronīti pie galviņas, bet nofiksēt ar mazas skrūves palīdzību. Tad konstrukcija būs pilnībā izjaucama: jebkuras problēmas gadījumā ar kronīti to varēs izņemt, atskrūvējot mazo skrūvīti, bet pēc tam, atskrūvējot otru skrūvīti, noņemt galviņu.

 

Stingri fiksēts paliek tikai pats implantāts, kurš pieaudzis pie kaulauda. Parasti reizi 5-6 gados visai konstrukcijai ir nepieciešama neliela korekcija, ko var viegli izdarīt, ja tā būs pilnībā izjaucama.

 

Izņemamā konstrukcija ir sarežģītāka: uz implanta tiek fiksēta tā saucamā sija, stiprinājums, uz kura tiek aiztaisīta protēze.

 

Izņemamās konstrukcijas parasti tiek liktas uz absolūti bezzobaina žokļa. Ja visu trūkstošo zobu vietā izgatavot implantus ar keramiku, sanāks ļoti dārgi.

Bet var uzlikt 4 implantus, uz tiem uzstādīt sijas konstrukciju, bet virsū uzlikt izņemamās protēzes – tā būs daudz lētāk. Tāpat sijas konstrukcija noder tiem, kuri negrib vai kuriem nav iespējas uzreiz ielikt dārgākas neizņemamās protēzes.

 

Tāda gadījumā izņemamā sijas konstrukcija kalpo par starpvariantu: pēc kāda laika pacients atkal var doties pie ķirurga un bez problēmām nomainīt izņemamās protēzes ar neizņemamām.

Vārdu sakot, speciālu medicīnisko indikāciju izņemamo protēžu ielikšanai nav, bet naudas līdzekļu ziņā tas ir izdevīgāks variants.

Untitled design.png

Kas ir membrāna?

Membrāna – tā ir kaut kas līdzīgs ielāpiņam, ko ievieto zem smaganas, lai slēptu kaulauda defektu vai lai izolētu materiālu, ko mēs tur iedzīvinājām. Piemēram, implants.

 

Parastā situācijā uzreiz pēc implanta ievietošanas ārsts vienkārši aizšuj virs tā smaganu. Bet dažkārt tās apjoms nav pietiekams, un tad jāveic membrānas implantācija, lai radītu papildus barjeru, nepieļautu ēdiena atlieku, mikrobu utt. iekļūšanu ķirurģiskās iejaukšanās vietā.

 

Membrānu veidu ir milzum daudz, bet tās visas iedalās divos tipos: uzsūcošās un neuzsūcošās. Pirmās pēc zināma laika uzsūcas, bet otrās – nē.

Uzsūcošās membrānas iedalās vairākās kategorijās: dažas uzsūcas pēc vairākām nedēļām, citas – pēc vairākiem mēnešiem. Neuzsūcošām membrānām pamatā parasti ir smalks titāna sietiņš, kas piešķir tām formu.

 

Membrānas implantācija nav lēts prieks. Pati membrāna maksā diezgan dārgi, arī tās implantācija prasa ķirurga meistarību, tāpēc ne visas klīnikas piedāvā šo pakalpojumu.

Implantoloģija

Cena

VIENA IMPLANTA ĶIRURGISKĀ UZSTĀDĪŠANA (ar smaganas formetājs)
750.00 EUR
VIENAS VIENĪBAS PROTEZĒŠANA AR METĀLKERAMIKU ar abatmenta cenas
800.00 EUR
SINUSLIFTA OPERĀCIJA
550.00 EUR
METĀLKERAMIKAS STARPDAĻA
400.00 EUR
KAULA AIZVIETOTĀJA VAI KOLAGĒNA MEMBRĀNAS IZMANTOŠANA
450.00 EUR

Piesakies vizītei tiešsaistē

Izvēlieties pakalpojumu, speciālistu un veiciet pierakstu tiešsaistē uz jums ērto pieejamo datumu un laiku

Untitled desig111n.png

Adrese

Filiāle BRUŅINIEKU

Adrese: Bruņinieku iela 27 (karte)

Tālrunis:
+371 67 552 431; +371 28 338 853

Darbdienās: 9:00-18:00,

Sestdien, svētdien: brīvs

Adrese

Filiāle HOSPITĀĻU

Adrese: Hospitāļu iela 23-201 (karte)

Tālrunis:
+ 371 67 288 394 ; +371 28 663 728

Darbdienās: 9:00-18:00,

Sestdien, svētdien: brīvs

E-pasts

bottom of page