Zobu higiēna

Zobu higiēna

Higiēna un profilakse

Mutes dobuma higiēna un stomatologa regulāra apmeklēšana

Kāpēc jāapmeklē higiēnists pirms stomatoloģiskās ārstēšanas?

1) Pirms zobu ārstēšanas – tas pastiprina plombēšanas materiāla saķeres izturību ar zoba audiem un palielina darba izpildes garantijas termiņu, tāpat ārsts varēs precīzāk piemeklēt jaunās plombas toni.

 

2) Pirms operatīvas iejaukšanās – tas samazina komplikāciju risku un veicina ātrāku sadzīšanu.

 

3) Tas, ka Jums nav zobu aplikuma, ļaus stomatologam konstatēt kariesu daudz agrākā stadijā.

 

Rūpīga mutes dobuma higiēna jāievēro katru dienu un mēs šajā ziņā Jums palīdzēsim. Ārsts-higiēnists iemācīs jums pareizi tīrīt zobus, pareizi izvēlēties zobu birstes, pastas, skalošanas līdzekļus, un ieteiks citus papildu kopšanas līdzekļus.

Nevainojama rūpīga individuāla mutes dobuma higiēna – tas ir svarīgākais profilakses līdzeklis, faktors, kas palīdz jau agrīnā stadijā konstatēt zobu, smaganu, gļotādas saslimšanas.

Zobu higiēna ar Air Flow – efektīva visgrūtāk sasniedzamo  mutes dobuma vietu tīrīšana, kas nodrošina ievērojamu zobu emaljas dzidrināšanu. Air Flow ļauj bez zobu emaljas balināšanas noņemt cigarešu, kafijas, tējas un vīna traipus. Šī metode nemaina zobu krāsu, bet tikai atbrīvo tos no zobu aplikuma, un zobi atgūst savu sākotnējo īsto krāsu un mirdzumu.

Procedūra tiek veikta ar pulveri Flash Pearl (bez sodas), kas maigi noņem aplikumu, saskaroties ar zoba virsmu. Air Flow tīrīšana ir absolūti nesāpīga, savā ziņā pat patīkama, jo pulverim piemīt maiga garša.

 

Vairāk par Flash Pearl vari uzzināt ŠEIT.

 

Kādēļ nepieciešama zobu profilakse?

1) Regulāra zobārsta apmeklēšana, protams, nepasargās no visām nelaimēm, tomēr palīdzēs ievērojami samazināt kariesa un citu zobu un smaganu saslimšanu attīstības varbūtību.

 

2) Profilaktiskās apskates laikā dakteris saplombēs tos kariesa bojājumus, kuri pagaidām netraucē pacientu, un ar to pašu apturēs to tālāku attīstību, veiks emaljas profilaktisko nostiprināšanu un citas nepieciešamas profilaktiskās procedūras.

 

3) Profilaktiski pasākumi ir daudz patīkamāki nekā zobu ārstēšana, un arī maksā tie daudz lētāk.


Tās ir pamattēzes.


Turpmāk vēlreiz par to, ko Jūs daudzreiz jau esat dzirdējuši.....

Mutes dobuma higiēna un stomatologa regulāra apmeklēšana, pat tad, ja jūs nekas netraucē, - lūk, tas arī ir viss, ko sauc par zobu slimību profilaksi. Bet, neskatoties uz to, ka stomatologi neatlaidīgi cenšas atkārtot šīs acīmredzamās lietas, pacientu viņiem mazāk nekļūst. Cilvēki neattaisnoti ignorē profilakses pasākumus, neuztverot nopietni ieteikumus zobu profilaksei.

 

Saskaņā ar statistiku pareizi tīra zobus tikai 10% cilvēku. Nepareiza vai neregulāra zobu tīrīšana veicina aplikuma rašanos, kurš, savukārt, ir kariesa attīstības iemesls un ir viens no visizplatītākajiem zobu bojājumu veidiem. Uzmanība jāpievērš ne tikai pašai zobu tīrīšanas metodikai, bet arī pareizai zobu birstes un pastas izvēlei. Statistika liecina, ka cilvēki, kuri izmanto fluoru saturošas zobu pastas, par 25% mazāk cieš no kariesa nekā tie, kuri izmanto parasto pastu. Bieži vien aplikums parādās pat pie pareizas tīrīšanas – vietās, kuras parastai zobu birstei grūti pieejamas, tāpēc stomatologi speciāli zobu spraugu tīrīšanai iesaka izmantot flosus – zobu diegus. Tomēr izmantot tos drīkst vienīgi pēc konsultācijas ar stomatologu, jo nepareiza zobu diega izmantošana var tikai kaitēt.

 

Tā pati statistika apgalvo, ka kariesam tajā vai citā mērā pakļauti no 80 līdz 95% cilvēku. Bez nepareizas zobu tīrīšanas pie faktoriem, kuri veicina kariesa attīstību, pieder nelabvēlīga ekoloģija, nepareizs dzīves veids, nesabalansēts uzturs, slikts dzeramais ūdens, nepilnvērtīga atpūta, stresi, ģenētiskā predispozīcija, imunitātes vispārējais stāvoklis, kā arī dažas organisma individuālas īpatnības. Veseli zobi – tas ir ne tikai skaistums un laba smarža no mutes, bet arī aizsardzība pret dažām kuņģa un zarnu trakta saslimšanām, laba vispārējā pašsajūta.

Pieteikties vizītei online
Share by: